Новини / 02.02.2011г. Астън Вила не можа да спре Ман Ю

02.02.2011г. Астън Вила не можа да спре Ман Ю
1874.00 pounds
ВИДЕО от срещата

Дарън Бент вкара втория си гол за Вила, но като че ли само това бе позитивното във вчерашната ни загуба от Манчестър Юнайтед с 3:1.

Домакините бяха по-добрия отбор и играчите на Улие не можаха да се противопоставят. Астън Вила не създаде много положения, като всъщност голът на Бент, дошъл след пробив на Даунинг, бе единствената реална опасност за вратата на Ван дер Саар.

Улие заложи на следните титуляри:

Фридъл

Кларк, Дън, Колинс, Уолкър

Даунинг (80' Рио-Кокър), Макун, Петров (74' Агбонлахор), Олбрайтън (69' Хески)

Ашли Йънг, Бент

Неизползвани смени останаха Делфонсо, Куеяр и Пирес.

Срещата започна изключително зле за нас, след като Руни вкара в 50-та секунда, след като Ван дер Саар изрита силно топката напред, а Дън не съумя да се противопостави на английския нападател, който от воле вкара топката във вратата на Фридъл. 1:0.

Домакините продължиха с добрата игра и в 22-та минута Нани стреля силно от границата на наказателното поле, но Фридъл спаси.

Отново Фридъл бе последната преграда пред Манчестър, когато в 30-та минута спаси удар на Гигс.

Малко след това Вила успяха да успокоят играта, но без да създават положения.

И когато изглеждаше, че ще успеем да се приберем на почивката само с гол дефицит, Нани проби по левия ни фланг, като буквално развинти Кларк, центрира отлично и Рууни удвои резултата, като засече топката от близко разстояние. 2:0.

След почивката започнахме по-активно, като това даде резултата в първата ни смислена атака за мача - в 58-та минута Даунинг проби отдясно, центрира към Бент и нападателя не сгреши. 2:1!

За съжаление импулса в играта ни бе прекъснат доста бързо - в 63-та минута Видич направи резултата 3:1. След центриране от корнер Рууни овладя топката и я подаде към Видич и централния защитник на домакините отправи хубав удар с крак и вкара в горния ляв ъгъл на Фридъл.

В 66-та минута Дън можеше отново да върне Вила в мача, но ударът му с глава, след корнер на Даунинг, мина над гредата.

Пет минути по-късно Ашли Йънг нацели гредата, като Ван дер Саар само изгледа как топката профучава покрай него.

В 76-та минута Рууни можеше да оформи хет-трика си, след като О'Шей го изведе на перфектна позиция, но нападателят на домакините си поведе по-дълго топката и Дън съумя да я избие.

Шест минути преди края домакините направиха невероятен пропуск, след като първо Фридъл великолепно спаси удар на Нани, а след това топката попадна в Бербатов, който вместо да вкара я прати високо над вратата.

Последната възможност за гол в мача бе пред Рууни, който стреля от далеч, но Фридъл отново спаси.

Така Астън Вила не успя да повтори миналогодишния резултат от гостуването си на Олд Трафорд и загуби с 3:1. Играч на мача за Вила - Брад Фридъл, който ни спаси от разгром...

В крайна сметка владеенето на топката бе по равно за двата отбора, но изпитвахме трудности при достигането до наказателното поле на Ман Юнайтед и създаването на опасности пред Ван дер Саар.

ВИДЕО от срещата:

Макун впечатли с бързината на мисълта си (рядко задържаше топката повече от няколко секунди преди да я подаде на съотборник), с доброто движение без топка и с уникална статистика - 85 точни паса от 94 опита, т.е. 90% успеваемост! Впечатляващ е и броя на подаванията, тъй като за нашия отбор е нормално един играч (полузащитник обикновенно) да прави средно по 40 паса в един мач, рядко 50, а Милнър само веднъж бе достигнал до почти 60 подавания в една среща.

Да се надяваме, че този играч ще продължи да прави все по-добри мачове и с нетърпение очаквам да видя партньорството му с Делф и/ или Брадли. Това ще е бъдещето на Вила, защото Рио-Кокър едва ли ще остане при нас след лятото, а Стенли ... за жалост остарява.

Друго позитивно нещо въпреки загубата бе начина, по който се държаха футболистите ни - не загубиха вяра, не се предадоха и продължиха да играят с вдигнати глави!

Следващият мач е в събота, когато посрещаме Фулъм на Вила Парк. Трите точки са възможни, макар че лондончани се представят доста добре в последно време!