Новини / 26.01.2011г. Астън Вила с втора поредна победа

26.01.2011г. Астън Вила с втора поредна победа
1874.00 pounds
ВИДЕО от Уигън - Астън Вила 0:2

Астън Вила записа две поредни победи за първи път през този сезон. Вчера вечерта играчите на Улие надиграха Уигън с 1:2 и вече са с 6т. над зоната на изпадащите и само на 3т. от седмото място във Висшата лига.

Френският ни мениджър направи няколко изненадващи промени в състава - новото попълнение Макун бе титуляр за сметка на капитана ни Стилиян Петров, а младока Бейкър замени Кайл Уолкър, който дори не попадна в състава за срещата. Засега няма информация дали е контузен. Ето и титулярните единадесет от снощи:

Фридъл

Бейкър, Колинс, Дън, Куеяр

Ашли Йънг (88' Хърд), Макун (57' Петров), Рио-Кокър, Даунинг

Агбонлахор (77' Олбрайтън), Бент

Неизползвани резерви останаха Маршал, Пирес, Делфонсо и Хески.

Вила започна добре срещата, като още в 6-та минута Ашли Йънг изведе Дарън Бент на отлична позиция, но изстрелът на нападателя бе спасен от вратаря на Уигън Ал Хабси.

Даунинг пропиля друга отлична възможност в 10-та минута, когато вместо да попаде на Бент, който бе непокрит в наказателното поле на домакините, крилото ни стреля право във вратаря Ал Хабси.

Уигън отвърнаха в 13-та минута, когато Родайега стреля, получи се рикошет, но Фридъл все пак успя да спаси.

Отново Родайега имаше шанс да открие резултата в 24-та минута, но Куеяр притесни нападателя и той стреля високо над гредата.

След бурните първи мунути, в останалите до края на първото полувреме не се случи нищо опасно и двата отбора се надиграваха в средата на терена.

Второто полувреме започна като първото - с опасни атаки на Вила. В 47-та минута Бент изведе Ашли Йънг, но ударът на крилото ни бе спасен от Ал Хабси.

В 49-та минута Агбонлахор откри резултата! 0:1. Куеяр засече центриране от корнер, като стреля с глава, но Ал Хабси спаси. За щастие топката попадна в Агбонлахор, който нямаше какво друго да направи освен да я вкара.

В 60-та минута Даунинг центрира в наказателното поле на Уигън, където Ашли Йънг овладя топката, но бе съборен от Томас. Реферът отсъди дузпа, която самия Йънг реализира за 0:2.

Отново Ашли Йънг бе в центъра на събитията, когато в 68-та минута се опита да прехвърли Ал Хабси, но вратарят спаси.

Домакините все пак успяха да се върнат в мача, когато в 80-та минута далече удар на МакКарти рикошира в крака на Колинс и влетя в мрежата на Фридъл, правейки безпомощен вратаря ни, който вече се беше хвърлил на другата посока.

Уигън се опитаха да изравнят резултата, но ударът на Ди Санто в 83-та минута бе спасен от Фридъл.

В крайна сметка Вила заслужено си тръгна с трите точки и се отдалечи от зоната на изпадащите.

Следващият мач е в събота, когато на Вила Парк ще ни гостува Блякбърн в мач от IV кръг за ФА Къп.