Новини / 06.01.2011г. Астън Вила вече е в зоната на изпадащите

06.01.2011г. Астън Вила вече е в зоната на изпадащите
1874.00 pounds
ВИДЕО от Астън Вила - Съндърланд 0:1

Астън Вила се свлече в зоната на изпадащите за пръв път от 2002г. насам! Вчера бирмингамци загубиха с 0:1 от Съндърланд и вече се намират на 18-то място в класирането на Висшата лига.

Мениджърът Улие не направи никакви промение в стартовия състав, който започна и срещу Челси.

През първото полувреме двата отбора не показаха интересен футбол, като грешните подавания на Рио-Кокър опропастиха доста от евентуалните бързи атаки на Астън Вила. Когато в крайна сметка Рио-Кокър успя да реализира добро подаване, Ашли Йънг не можа да овладее топката и да вкара гол за "виланите".

Първите 45-минути ще се запомнят най-вече с ужасния пропуск на Емил Хески, който вместо да вкара от три метра и половина нацели гредата на Съндърланд, след като преди това Даунинг открадна топката от Зенден, за да изведе Хески в отличната позиция. Опрделено това бе пропуск на сезона!!!

Малко по-късно отново Хески не можа да завърши с глава добро центриране на Ашли Йънг.

През второто полувреме играта не се подобри кой знае колко. Най-доброто положение бе пред Дарън Бент, който открадна топка от Колинс, преодоля Фридъл, шутира, но Колинс се върна и успя да изчисти топката от гол-линията.

Когато изглеждаше, че двата отбора ще си поделят по точка, Емил Хески си изкара директен червен картон - в 68-та минута нападателят ни удари Хендерсон в челюстта.

След като заиграха с човек повече, Съндърланд успяха да поведат - в 80-та минута Бардзли вкара първия си гол в английския футбол, след като стреля от 20 метра. 0:1.

В края на срещата Гиян можеше да увеличи преднината на "черните котки", но озовалият се сам срещу Фридъл нападател, не съумя да вкара гол.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ от срещата:

След тази загуба Астън Вила се свлече до 18-то място с 21 точки. Въпреки незавидното място, бирмингамци могат лесно да се измъкнат от там, ако Улие и играчите оправдаят високите си заплати и доверието на феновете, и да достигнат до средата на класирането (разликата до 11-тия Евертън е само 4 точки).

Следващият двубой е в събота от 17ч. - гостуване на Шефилд Юнайтед (мач от III кръг на ФА Къп). Пряко по Нова Спорт.