Новини / 02.01.2011г. Челси - Астън Вила 3:3

02.01.2011г. Челси - Астън Вила 3:3
1874.00 pounds
ВИДЕО от срещата

Играчите на Астън Вила направиха отличен новогодишен подарък на нас, феновете на отбора! Бирмингамци изнесоха изключителен спектакъл на Стамфорд Бридж, като заслужено си тръгнаха с точката.

В дните преди мача стана ясно, че Брадли Гузан ще се присъедини към Хъл Сити, като резервния ни вратар ще играе при тигрите под наем в продължение на поне 1 месец.

Улие направи няколко промени в титулярния състав, като стартовите единадесет бяха:

Фридъл

Кларк, Дън, Колинс, Куеяр

Агбонлахор (85' Олбрайтън), Петров, Рио-Кокър, Даунинг

Ашли Йънг, Хески

Вила започна срещата доста добре, като огромното желание в играчите ни бе очевидно - пресата бе по целия терен.

В противовес на случващото се в първите минути, домакините поведоха в резултата, когато в 23-та минута получиха дузпа. Според рефера Малуда бе фаулиран от Колинс, макар че на повторенията се вижда как играча на Челси се строполи прекалено лесно в накателното ни поле. Лампард не остави шанс на Фридъл и домакините поведоха с 1:0.

Все пак играчите на Вила не се стъписаха от развоя на срещата и продължиха да пресират Челси, като това даде резултат - в 41-та минута Есиен връхлетя на Рио-Кокър, като реферът нямаше как да не отсъди дузпа. С мощен шут от бялата точка Ашли Йънг изравни резултата. 1:1.

Второто полувреме започна отлично за Вила, като бирмингамци осъществиха пълен обрат - страхотно-представилият се в този мач Хески надскочи Брума и с глава прати топката във вратата на Чех за 1:2.

Известно време домакините бяха шокирани от развоя на мача, но след 60-та минута овладяха инициативата и натиснаха "виланите" в половината им. Това бе момента на Фридъл - американският ни страж се изяви страхотно на няколко пъти.

Все пак логичното се случи, когато в 84-та минута Челси изравниха. Въпреки страхотна намеса на Фридъл, който спаси първия удар на Калу, последвалия шут на Дрогба някак си успя да мине между трима защитника на Вила и влетя в мрежата ни за 2:2.

Виновника за третия гол на Челси бе Олбрайтън - младежът вместо да изчисти топката се засуети и тя му бе отнета в близост до наказателното ни поле. От последвалото центиране падна и гола на Тери за 3:2 в 89-та минута.

Олбрайтън обаче се реабилитира подобаващо, когато в 91-та минута именно той асистира за изравнителното попадение на Кларк.

В крайна сметка може да се каже, че резултатът е заслужен с оглед на факта, че след 60-та минута домакините ни пресираха доста силно и Фридъл спаси Астън Вила на 3-4 пъти.

На мен лично изключително много ми допадна показания отборен дух, желанието за игра на футболистите на Вила, както и факта, че с четирима централни защитника играем по-добре, отколкото при наличието на типични бекове :)