Новини / 11.10.2010г. Астън Вила измъкна победата с 3:2 над Блекпул

11.10.2010г. Астън Вила измъкна победата с 3:2 над Блекпул
1874.00 pounds
ВИДЕО от срещата!

Астън Вила 3:2 Блекпуул

Джеймс Колинс отбеляза гол в 89-та минута на срещата и така донесе трите точки на Астън Вила! Преди това бирмингамци на два пъти повеждаха, но новаците във Висшата лига от Блекпуул все успяваха да се върнат в мача.

Улие не изненада със стартовия състав:

Фридъл

Уорнък, Дън, Колинс, Люк Йънг

Даунинг, Кларк, Банън (93' Личай), Олбрайтън (81' Айрлънд)

Ашли Йънг, Делфонсо (64' Агбонлахор)

Предвид контузиите на Рио-Кокър и Сидуел (който ще се подложи на операция!), Улие заложи на Кларк като опорен халф и на младия Банън като креативен полузащитник. По-късно в срещата Агбонлахор замени Делфонсо, след като Габриел дълго време лекуваше контузия.

Мениджърът на Блекпуул, Йън Холлоуей, пък направи цели 10 промени в отбора си, тъй като на титулярите им се насъбраха 4 мача за 12 дни. Така шест играча направиха пълен дебют във Висшата лига на Англия.

Въпреки многобройните промени в състава на Блекпуул, именно гостите създадоха първи опасност - бившият играч на Вила, Марлон Херууд пропиля две добри възможности за гол в 6-та и 8-та минути на срещата.

Олбрайтън отговори на предизвикателството, когато в 12-та минута отправи силен, далечен удар, но вратарят на гостите бе на мястото си и спаси.

В 28-та минута Стюарт Даунинг изведе Вила напред, след като ударът му се отклони от играч на гостите (Кийнан) и влетя в горната част на вратата на Блекпул. 1:0!

В 32-та минута Даунинг бе съборен полето на Блекпуул, но дузпа не бе отсъдена.

Четири минути по-късно Даунинг центрира към далечната греда на Блекпуул, където Олбрайтън отправи хубав удар от воле, но топката бе избита от гол-линията.

В самия край на полувремето бившия играч на бирмингамци, Марлон Херууд, изравни за 1:1, след като Филипс изведе нападателя на Блекпуул чрез подаване с пета.

Второто полувреме започна добре за Вила, след като Ашли Йънг отправи много силен удар, но Кингсън спаси. След последвалия корнер, Колинс игра с глава, но Керни изчисти от гол-линията!

Блекпуул е единственият клуб във Висшата лига, който досега през сезона не е нацелвал гредата на противниците си. Астън Вила пък е на трето място по този показател със 7 "попадения". На първо място са Стоук - с 10.

Дън бе поредния играч на Вила, който можеше да изведе бирмингамци напред, но ударът му с глава в 53-та минута не попадна в мрежата на гостите.

В 55-та минута гол на Делфонсо бе отменен, след като съдията реши, че младият ни нападател е извършил нарушение в атака.

В 60-та минута Делфонсо отново изведе Вила напред! 2:1. Ашли Йънг асистира на младия ни нападател. Точно преди попадението Габриел Агбонлахор щеше да замени Делфонсо, но бързо след попадението бе извикан отново на скамейката. Три минути след гола обаче, Агбонлахор се появи в игра.

След попадението играчите на Вила се прибраха в собственото си поле и разчитаха повече на контраатаки. За кой ли пореден път обаче преднината от един гол нямаше да се окаже достатъчна...

Съдбата си каза своето, след като Блекпуул изравниха в 87-та минута - удар на Кемпбъл се отклони от Колинс и влетя в мрежата на Фридъл. 2:2.

В крайна сметка обаче Фортуна бе на страната на по-добрия отбор. Централният ни защитник Колинс изкупи вината си две минути по-късно, когато засече центриране от корнер и донесе победата на Вила, оформяйки крайното 3:2!

ВИДЕО от срещата може да гледате тук:

Така Вила прекрати поредицата си от 5 поредни мача без победа във Висшата лига. Следващата среща на клуба е в събота на Вила Парк срещу Манчестър Юнайтед, като членове на фен-клуба ще присъстват на живо.