За_нас ФОРУМ Видео 2009/2010 Видео 2008/2009 Видео историческо Снимки

Архив новини 02.2010г.-05.2010г. / 17.05.2010г. Младежите на Вила с трофей!

17.05.2010г. Младежите на Вила с трофей!
1874.00 pounds

Вчера вечерта Астън Вила триумфира за пети път в турнира HKFC IP Global International Soccer Sevens, който редовно се провежда в Хонг Конг. "Виланите" бяха първи и през 2002, 2004, 2007 и 2008г.

Тази година в състава на младите надежди на Вила бяха и Нейтън Делфонсо, Марк Олбрайтън и Киърън Кларк.

Преди да стигнат до финала играчите на Вила победиха с 4:0 сборния отбор на Yau Yee League, с 2:0 Eastleigh FC и последва равенство 0:0 със Съндърланд.

На 1/4 финала Астън Вила се разправи с Аякс с комфортното 3:1, като головете вкараха Делфонсо и Олбрайтън на два пъти.

На 1/2 финала жертва бе Уест Хям, като Фонзо отново вкара, а Хари Форестър добави още два гола за крайното 3:0 за бирмингамци.

На финала "виланите" победиха с 3:2 връстниците си от  Глазгоу Рейнджърс, като шотландците отново загубиха на финал през 2009г. Рейнджърс стигнаха до тазгодишния финал без да допуснат попадение в мрежата си, но добрата им статистика бе набързо развалена от Делфонсо, който още в 3-та минута откри резултата. След това Олбрайтън добави два гола, като Рейнджърс успяха да върнат един гол  от дузпа преди края на първата част. Второто полувреме също бе много интересно, като шотландците вкараха за втори път, а в края на срещата Делфонсо и Форестър удариха гредите за Вила.

Освен гореспоменатите отбори в турнира участваха и Бирмингам, Селтик, Уест Хям, както и местните
HKFC Captain's select, Tuen Mun, Hong Kong Football Club, Tai Po, Happy Valley и Singapore Cricket Club.